چرا وردپرس ؟

وردپرس wordpress چیست ؟

چرا وردپرس ؟

worspress یک CMS متن باز است،یک سیستم مدیریت محتوای برای راه اندازی وب سایت

با استفاده از وردپرس شما می توانید به راحتی و بدون کدنویسی یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید.

این سیستم مدیریت محتوا بر پایه زبان برنامه نویسی PHP راه اندازی شده که از امنیت بالا و ساختار استانداردی برخوردار است.

وردپرس به صورت کامل از زبان فارسی پشتیبانی می کند و توسعه دهندگان زیادی در ایران روی وردپرس کارمی کنند،همچنین دوستداران وردپرس در سایت رسمی این CMS به فارسی ساز اون کمک می کنند.

وردپرس در حال حاظر بهترین و محبوب تری CMS رایگان دنیاست که سایت های بزرگ و کوچک زیادی از اون استفاده می کنند.یکی از نکات مهم در مورد wordpress بهینه سازی بالای اون برای موتورهای جستجو است که این بهینه سازی در کنار افزونه هایی داره کامل تر هم شده.

چندوقت پیش مقاله رو در یک سایت ایرانی مطالعه می کردم،که کلا هرچی نسبت بد بود به وردپرس داده بودن که امنیت نداره،پشتیبانی نداره،رایگان و از این حرفا!

خب میدونید این شرکت یا سایت در زمینه بهینه سازی سایت و راه اندازی سایت فعالیت دارند و چون خودشون یک CMS اختصاصی کدنویسی می کنند برای همین میگن کلا از وردپرس استفاده نکنید.

ولی یه اخلاق بدی که ما ایرانی ها داریم : به جای اینکه در مورد محصول یا خدمات خودمون صحبت کنیم و با طرح ویژگی محصولاتمون اونها رو نسبت به رقبا بهتر جلو بدیم البته اگر بهتر باشه،کلا رقیب رو تخریب می کنیم.

توی ایران الان یه سایت اختصاصی ( یک CMS اختصاصی) رو برای شما از 10 میلیون تا نزدیک 100 میلیون راه اندازی میکنند،حالا کاری به اون CMS های بزرگ نداریم ولی به نظرم همین CMS هایی که نزدیک 10 میلیون براشون پول میگیرن اندازه وردپرس قدرت ندارند.

این حرف من نیست اینو اونایی میگن که 10 میلیون هزینه کردن برای طراحی یک سایت و آخر سر به خاطر مشکلاتی که توی CMS بوده برگشتن و از وردپرس استفاده کردند.

البته خدایی نکرده من اجر این دوستان رو پایین نمیارم بهرحال هر نرم افزاری براش زحمت کشیده میشه و به نحوی سهمی از بازار دنیا داره،اما worpress اینقدر که در موردش بد میگن بد نیست.چون اگر بد بود این همه سایت توی دنیا و ایران باهاش راه اندازی نمیکردن.

بهرحال من که wordpress رو دوست دارم…

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer